بهبود عفونت در نوزاد با شیر مادر

طبق تحقیقی که در سال 2019 انجام شده است تأثیر ویتامین A و زینک شیر مادر بر روی عفونت نوزاد بررسی شده است.
شیر مادر یک ماده مغذی مهم برای نوزاد تازه متولد شده است که می تواند سلامتی را بهبود بخشد و عوارضی را کاهش دهد، بنابراین از نوزادان انتظار می رود مطابق توانایی های خود به رشد و پیشرفت بهینه دست یابند تا بعداً با کیفیت بالایی رشد پیدا کنند. با این حال، دادن شیر مادر بر اساس “تحقیقات بنیادی بهداشتی” به طور فزاینده ای مهم است، وزارت بهداشت جمهوری اندونزی در سال 2017 تعیین کرده است که شیردهی در سال 2013 67.80٪ بوده است و تا سال 2014 به 61.0٪ کاهش یافته است.
هدف: وزارت بهداشت جمهوری اندونزی در سال 2017 هدف دستیابی به شیر مادر را 44٪ تعیین کرده است، اما این دستاورد 35.7٪ بوده است.
روش: این تحقیق از نوع پیمایشی و از نوع مقطعی است. نمونه ها مادران شیرده بوده اند که به صورت تصادفی ساده انتخاب شدند. داده های جمع آوری شده با استفاده از ضریب احتمالی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند. نتیجه: به طور کلی مادران شیردهی که ویتامین و زینک کمتری مصرف می کنند احتمال ابتلا به عفونت در نوزاد آن ها تا میزان 59/59 % بوده است. بنابراین می توان نتیجه گرفت میزان دریافت ویتامین ها با فراوانی بیماری های عفونی مرتبط است.
نتیجه گیری: کاهش ویتامین A و زینک در شیر مادران شیرده با ابتلا به عفونت در نوزادان ارتباط دارد.

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

آپوویتال (Apovital) یکی از بهترین برندهای مکمل غذایی آلمانی است که محصولاتش را با کیفیت بالا به مصرف کنندگانش در سراسر دنیا عرضه می کند.

کانال تلگرام

۹۸-۲۱-۷۵۹۴۸+

Hosted And Designed By PPAHost.org