ضرورت مصرف مکمل ها برای مردان

ضرورت مصرف مکمل ها برای مردان

مطالعه ای در نشریه ی Journal of Nutrition انجام شده است. پژوهشگران دریافتند که مصرف مکمل های مولتی ویتامین و مواد معدنی با افزایش سن افراد بیشتر می شود.
دلایل بسیاری برای اینکه چرا مردم ممکن است مصرف مکمل های مولتی ویتامین و مواد معدنی را انتخاب کنند وجود دارد که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• برای دریافت مواد مغذی که با کمبود آنها در رژیم غذایی خود مواجه هستند.
• برای کاهش خطر بیماری های مزمن
• برای بهبود سلامت کلی خود

برای مردان جوان:

جوانان در درجه ی نخست باید بر مصرف یک رژیم غذایی متعادل که شامل انواع مختلف مواد غذایی می شود متمرکز باشند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• سبزیجات
• حبوبات
• میوه ها
• محصولات لبنی

برای مردان مسن تر:

پوکی استخوان بیشتر در زنان شایع است. اما مردان بالغ که بیش از 50 سال سن دارند نیز ممکن است با افزایش خطر این شرایط مواجه باشند. مصرف کلسیم و ویتامین D اضافه می تواند به محافظت از استخوان ها در برابر پوکی استخوان کمک کند.
پس از 70 سالگی مردان باید مصرف 1.200 میلی گرم کلسیم و 800 واحد بین المللی ویتامین D در روز را مد نظر قرار دهند.
بیشتر مکمل های مولتی ویتامین و مواد معدنی دارای مقادیر کم کلسیم هستند. مصرف لبنیات بیشتر با محصولات جایگزین شیر می تواند به افزایش دریافت کلسیم کمک کند. مصرف مکمل های کلسیم گزینه دیگری است که می توان مد نظر قرار داد.

برای ورزشکاران:

ورزشکاران بیشتر از یک فرد عادی کالری می سوزانند. آن ها باید غذای بیشتری مصرف کنند تا وزن خود را حفظ کنند. این مساله که ورزشکاران به میزان بیشتری از مقدار توصیه شده برای ویتامین ها و مواد معدنی نیاز دارند به طور دقیق مشخص نیست.
ویتامین D نقش مهمی در سلامت استخوان ایفا می کند و مطالعات مختلف به بررسی اهمیت آن به عنوان یک مکمل برای ورزشکاران پرداخته اند. ادعاهای سلامت دیگری برای استفاده از مکمل های ویتامین D مطرح شده اند که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• کمک به ریکاوری آسیب عضلانی پس از ورزش
• بهبود عملکرد ذهنی
• پشتیبانی از عملکرد سیستم ایمنی
با این وجود برای نتیجه گیری قطعی در مورد مصرف مکمل های ویتامین D و مفید بودن آن برای ورزشکاران به پژوهش های بیشتری در این زمینه نیاز است.

برای سلامت مغز:

مطالعات بسیاری به بررسی این مسئله پرداخته اند که ویتامین ها ومواد معدنی می توانند عملکرد مغز را بهبود ببخشند. برخی مطالعات نشان داده اند که ویتامین B6 می تواند به بهبود عملکرد مردان مسن تر در آزمایش های حافظه کمک کند.
با این وجود نتایج مطالعات در این زمینه یکدست نیستند. به عنوان مثال یک بررسی در سال 2018 شواهدی چشمگیری را نشان داد که ویتامین B6 میتواند به بهبود عملکرد مردان مسن تر در آزمایش های حافظه کمک کند.
یک بررسی در سال 2018 شواهدی چشمگیری را نشان داد که ویتامین B6 یا هر مکمل و مواد معدنی دیگر به بهبود عملکرد مغز کمک می کند.

برای سرطان:

طی یک مطالعه پژوهشگران به 14.641 مرد به طور منظم مکمل های ویتامین E و ویتامین C دادند. آن ها دریافتند طی بازه زمانی 10 ساله مطالعه مکمل ها اثری بر خطر سرطان پروستات یا انواع دیگر سرطان نداشتند.
با توجه به متفاوت بودن نتایج مطالعات همچنان به طور دقیق مشخص نیست که مکل های ویتامین و مواد معدنی چگونه می توانند بر خطر سرطان تاثیرگذار باشند.

برای افراد سیگاری:

افرادی که سیگار می کشند نسبت به افراد غیر سیگاری دارای سطوح ویتامین C کمتری در بدن خود هستند.
مردان در بازه ی زمانی سنی 14 تا 18 سال به حداقل 75 میلی گرم ویتامین C در روز نیاز دارند. افراد بزرگ تر از 19 سال نیازمند حداقل 90 میلی گرم از این ماده مغذی در روز هستند. با این وجود افراد سیگاری نیازمند 35 میلی گرم ویتامین C اضافه تر در روز هستند.

برای رژیم غذایی گیاهخواری یا وگان:

مردانی که رژیم غذایی گیاهخواری یا وگان را دنبال می کنند ممکن است با کمبود ویتامین B12 مواجه شوند زیرا این ماده مغذی در محصولات حیوانی وجود دارد. هر فرد بزرگ تر از 14 سال که یک رژیم غذایی گیاهخواری یا وگان را دنبال می کند باید مصرف حداقل 2.4 میلیگرم ویتامین B12 در روز را مد نظر قرار دهد. مکمل ها نیز یک روش ساده برای افزایش مصرف ویتامین B12 هستند. داشتن یک رژیم غذایی سالم و متعادل بهترین گزینه به منظور دریافت مواد معدنی مورد نیاز برای حفظ سلامت بدن است. اما برخی افراد دریافت مواد مغذی تنها از رژیم غذایی می تواند باشد که از آن جمله می توان به آن هایی که رژیم های غذایی گیاهخواری یا وگان را دنبال می کنند اشاره کرد.

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

آپوویتال (Apovital) یکی از بهترین برندهای مکمل غذایی آلمانی است که محصولاتش را با کیفیت بالا به مصرف کنندگانش در سراسر دنیا عرضه می کند.

کانال تلگرام

۹۸-۲۱-۷۵۹۴۸+

Hosted And Designed By PPAHost.org