قرص منیزیم پلاس آیزن و B6 آپوویتال حاوی منیزیم به همراه آهن و ویتامین B6 است. این مکمل به تامین انرژی، کاهش علائم PMS و رفع گرفتگی‌های عضلانی کمک می‌کند.

موارد مصرف:
رفع گرفتگی‌های عضلانی در ورزشکاران، سالمندان و مادران باردار
کاهش علائم سندروم پیش از قاعدگی (PMS) در زنان
پیشگیری از کم‌خونی
کمک به تامین انرژی مورد نیاز بدن و کاهش خستگی
جدول ترکیبات

روش مصرف:
روزانه یک عدد قرص با میزان کافی آب میل شود.

مشخصات محصول:
هر بسته منیزیم پلاس آپوویتال، حاوی ۳۰ عدد قرص می‌باشد.

توضیحات
منیزیم:

منیزیم از ضروری‌ترین مواد معدنی است که در فعالیت بیش از ۳۰۰ نوع آنزیم در بدن دخالت دارد. این عنصر در واکنش‌های بیوشیمیایی بسیاری از جمله ساخت پروتئین‌ها، عملکرد عضلات و اعصاب، کنترل قند و تنظیم فشار خون در بدن نقش ایفا می‌کند. منیزیم برای تولید انرژی نیز مورد نیاز بوده و در بهبود ساختار استخوان، سنتز DNA و RNA مشارکت می‌کند.

کمک به رفع اسپاسم و گرفتگی عضلات و بهبود انتقال پیام‌های عصبی از جمله عملکردهای مهم منیزیم در بدن است. در بسیاری از موارد گرفتگی‌های عضلانی به ویژه در سالمندان، زنان باردار و ورزشکاران به دلیل کمبود منیزیم ایجاد می‌شود. مصرف منیزیم کافی می‌تواند به رفع گرفتگی‌های عضلانی در این افراد کمک ‌نماید. همچنین این ماده معدنی با افزایش جذب کلسیم در بدن، در تشکیل استخوان ها نیز نقش موثری ایفا می کند.

مطالعات متعددی تاثیرات مثبت منیزیم را در کاهش علائم سندرم پیش از قاعدگی (PMS) نشان داده اند. محققان معتقدند در بسیاری از زنان مبتلا به PMS منیزیم خون پایین‌تر از حد نرمال است و دریافت منیزیم کافی از مواد مغذی و مکمل‌ها می‌تواند باعث بهبود عوارض شود.

همچنین تخلیه منیزیم در افراد مبتلا به میگرن دیده می‌شود. مصرف مکمل منیزیم در بهبود سردردهای میگرنی و افزایش فاصله حملات بیماری مفید است.

پوکی استخوان، خستگی، اسپاسم و کرامپ های عضلانی، اضطراب، پریشانی و سندروم پیش از قاعدگی از عوارض کمبود منیزیم در بدن به شمار می رود.

آهن:
آهن برای بسیاری از فرآیندهای حیاتی بدن از جمله رشد و نمو، عملکرد طبیعی سیستم عصبی- عضلانی و سیستم ایمنی اهمیت دارد. در بدن شما آهن بخشی از هموگلوبین و میوگلوبین را تشکیل می‌دهد. هموگلوبین اکسیژن را درون خون حمل کرده و آن را به بافت‌ها و اندام‌ها می‌رساند. میوگلوبین نیز کمک می‌کند تا سلول‌های عضلانی اکسیژن را درون خود ذخیره کنند تا عضلات عملکرد مناسبی داشته باشند.

مواردی همچون از دست دادن خون، کمبود آهن در رژیم غذایی و بارداری باعث می‌شود که ذخایر آهن کم شده و فرد مبتلا به کم‌خونی شود. ضعف، خستگی، بی‌قراری، رنگ‌پریدگی، تنگی نفس، افت عملکرد ورزشی، تحصیلی و کاری و در نهایت کم‌خونی از عوارض کمبود آهن هستند.

زنان به دلیل خونریزی‌های ماهانه در معرض خطر بالایی برای کم‌خونی فقر آهن قرار دارند. به همین دلیل مکمل منیزیم پلاس آیزن و B6 برای زنان بسیار مناسب است. چرا که آهن موجود در آن از کم‌خونی پیشگیری می‌کند و منیزیم به همراه ویتامین B6 باعث تسکین علائم سندروم پیش از قاعدگی می‌شود.

‌ویتامین B6:
ویتامین B6 در بسیاری از عملکردهای بدن نقش دارد و به عبارتی یک ویتامین “همه کاره” محسوب می‌شود. بدن برای عملکرد بیش از یکصد آنزیم درگیر در متابولیسم، از جمله متابولیسم پروتئین‌ها، رشد و نمو و ساخت انتقال دهنده‌های عصبی به ویتامین B6 نیاز دارد. این ویتامین محلول در آب از طریق ساخت انتقال دهنده‌های عصبی و عملکرد طبیعی هموسیستئین، در رشد شناختی نیز مشارکت می‌کند.

B6 یکی از ویتامین‌هایی است که کمبود آن عوارض سندروم پیش از قاعدگی را تشدید می‌کند. نتایج یک مطالعه در سال ۲۰۱۰ نشان داد که ترکیبی از مکمل منیزیم و ویتامین B6 افسردگی، اضطراب، بیخوابی و درد پستان‌ها را در این افراد کاهش می‌دهد.

تداخلات دارویی:
لووتیروکسین: قرص منیزیم پلاس آیزن و B6 آپوویتال را با یک فاصله زمانی ۴ ساعته از لووتیروکسین مصرف نمایید.

بیس فسفونات: در صورت مصرف داروهای بیس فسفونات‌ از جمله آلندرونات که برای درمان پوکی استخوان استفاده می‌شوند، فاصله زمانی ۲ ساعته را با این مکمل رعایت کنید.

آنتی بیوتیک‌ها: آنتی بیوتیک‌های تتراسایکلین‌ (از جمله دمکلوسایکلین، دوکسی سایکلین) و کویینولون‌ (از جمله سیپروفلوکساسین و لووفلوکساسین) را حداقل ۲ ساعت قبل و یا ۴-۶ ساعت بعد از مکمل‌ منیزیم پلاس مصرف نمایید.

لوودوپا و کاربی‌دوپا: مکمل‌های حاوی آهن می‌تواند جذب لوودوپا و کاربی‌دوپا را کاهش دهد و باعث کاهش اثربخشی آن‌ها شود. در صورت مصرف این دو دارو، در خصوص دریافت قرص منیزیم پلاس آیزن و B6 با پزشک خود مشورت کنید.

مهارکننده‌های پمپ پروتون: این مکمل را با فاصله زمانی ۳-۴ ساعته از داروهای کاهنده اسید معده مصرف کنید.

موارد منع مصرف
کم‌ فشاری خون: مصرف مکمل منیزیم پلاس در افراد مبتلا به کم‌ فشاری خون مجاز نیست، چون باعث افت بیشتر فشار می‌شود.

همچنین از مصرف این فرآورده در افراد مبتلا به تالاسمی و هموکروماتوز خودداری شود.

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

آپوویتال (Apovital) یکی از بهترین برندهای مکمل غذایی آلمانی است که محصولاتش را با کیفیت بالا به مصرف کنندگانش در سراسر دنیا عرضه می کند.

کانال تلگرام

۹۸-۲۱-۷۵۹۴۸+

Hosted And Designed By PPAHost.org