کپسول نوروفیت آپوویتال حاوی امگا ۳، عصاره جینسینگ و ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز برای حفظ سلامت سیستم عصبی است و به بهبود عملکرد مغزی، ذهنی و شناختی کمک می‌کند.

موارد مصرف

  • تقویت حافظه، تمرکز، یادگیری
  • افزایش احساس آرامش و کاهش اضطراب و خستگی
  • کمک به بهبود بیماری‌های نورولوژیک ناشی از پیری و یا آسیب‌های مغزی مانند آلزایمر و افسردگی
  • دارای خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی
  • کاهش سطح تری‌گلیسرید خون و کاهش تجمع پلاکتی
  • کمک به پیشگیری از کم‌خونی و عوارض آن شامل ضعف، خستگی، فقدان انرژی و اختلال تمرکز و حافظه

جدول ترکیبات

روش مصرف

روزانه ۱ عدد کپسول با آب و به همراه غذا میل شود.

مشخصات محصول

هر بسته مکمل نوروفیت آپوویتال، حاوی ۳۰ کپسول می‌باشد.

توضیحات

اسیدهای چرب امگا ۳:

امگا ۳ گروهی از اسیدهای چرب هستند که بدن قادر به ساخت آن‌ها نیست. به‌همین دلیل اسیدهای چرب ضروری نامیده می‌شوند و باید از رژیم غذایی و یا مکمل‌ها تامین شوند. DHA و EPA اصلی‌ترین اسیدهای چرب امگا ۳ هستند که نقش مهمی در حفظ سلامت سیستم عصبی، از دوران جنینی تا بزرگسالی دارند.

حدود ۶۰% مغز از چربی تشکیل شده که نیمی از این چربی‌ها امگا ۳ هستند. مغز شما از اسیدهای چرب امگا ۳ برای ساخت سلول‌های عصبی استفاده می‌کند.امگا ۳ به‌دلیل خواص ضد التهابی خود، نقش مهمی در پیشگیری از اختلالات نورولوژیک ناشی از پیری و آسیب‌های مغزی مانند آلزایمر، پارکینسون و افسردگی ایفا می‌کند.

محققین بر این باورند که سطح DHA در مغز بیماران مبتلا به آلزایمر کاهش می‌یابد و اسیدهای چرب امگا ۳ به حفاظت از سیستم عصبی در برابر اختلالات نورونی ناشی از آلزایمر کمک می‌کند. همچنین تحقیقات نشان می‌دهد سطح DHA و EPA در بیماران مبتلا به افسردگی نسبت به سایر افراد پایین‌تر است و مصرف مقادیر کافی امگا ۳ می‌تواند از بروز افسردگی پیشگیری ‌کند.

امگا ۳ فواید دیگری نیز دارد، از جمله اینکه با کاهش سطح تری‌گلیسرید خون و کاهش تجمع پلاکتی، اثرات محافظت کننده‌ای در برابر بیماری‌های قلبی عروقی مانند حمله قلبی و سکته مغزی دارد، به ویژه در افرادی که سابقه ابتلا به این بیماری‌ها را داشته‌اند.

به همین دلیل کپسول نوروفیت مکمل مناسبی برای حفاظت از سیستم عصبی و قلب و عروق می‌باشد.

جینسینگ:

یکی دیگر از ترکیبات مهم کپسول نوروفیت، عصاره گیاه جینسینگ است. جینسینگ از محبوبترین گیاهان دارویی در سراسر جهان به شمار می‌رود. این گیاه خواص آنتی اکسیدانی داشته و به حفظ سلامت مغز، قلب و سیستم ایمنی کمک می‌کند.

جینسینگ به دلیل اثرات آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و تحریک کنندگی سیستم ایمنی در برابر اختلالات نورودژنراتیو اثرات محافظتی داشته و از مغز در برابر آسیب ناشی از رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. مصرف این گیاه در بزرگسالان باعث بهبود عملکرد مغز از جمله تقویت حافظه، تمرکز، یادگیری و خلق و خو، افزایش احساس آرامش و کاهش اضطراب می‌شود. یکی از فواید جینسینگ کاهش خستگی ذهنی و جسمی است. جینسینگ به برداشت قند خون توسط سلول‌ها از جمله سلول‌های مغزی کمک ‌می‌کند و به همین دلیل نیز عملکرد را بهبود داده و خستگی ذهنی را کاهش می‌دهد. در کل مصرف این گیاه بهبود عملکرد شناختی، رفتاری و افزایش کیفیت زندگی را به دنبال دارد.

ویتامین C:

ویتامین C یکی از ویتامین‌های محلول در آب است که نقش‌های آنتی اکسیدانی داشته و به حفاظت از سلول‌ها در برابر آسیب رادیکال‌های آزاد کمک می‌کند. رادیکال‌های آزاد با آسیب رساندن به سلول‌ها باعث بروز بیماری‌های قلبی‌عروقی، آلزایمر، سرطان و.. می‌شوند.

ویتامین E:

ویتامین  E نیز ازویتامین‌های محلول در چربی با خاصیت آنتی ‌اکسیدانی است و از سلول ها در برابر آثار مخرب رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. بعلاوه این ویتامین برای حفظ سلامت مغز ضروری است.

ویتامین B1 :

کپسول نوروفیت حاوی ویتامین‌های گروه B نیز می‌باشد. ویتامین B1 از ویتامین‌های محلول در آب است که برای تولید انرژی از غذاها، رشد و نمو و حفظ عملکرد سلول‌ها در بدن مورد نیاز می‎‌باشد. کمبود ویتامین B1باعث از دست دادن حافظه، گیجی، ضعف عضلانی و مشکلات قلبی ‌می‌شود.

ویتامین B2:

این ویتامین نیز یکی دیگر از ویتامین‌های محلول در آب است که برای رشد و نمو و حفظ عملکرد سلول‌ها در بدن مورد نیاز است. این ویتامین جزئی از دو کوآنزیم مهم در بدن بوده که هر دو نقش مهمی در تولید انرژی و متابولیسم چربی‌ها و داروها بر عهده دارند. کمبود ویتامین B2 با اختلالات سیستم عصبی همراه است.

ویتامین  B6:

بیش از یکصد آنزیم درگیر در متابولیسم به ویژه متابولیسم پروتئین‌ها، به ویتامین B6 نیاز دارند. این ویتامین محلول در آب از طریق ساخت انتقال دهنده‌های عصبی در رشد شناختی مشارکت می‌کند. از علائم کمبود شدید B6 می‌توان به افسردگی، گیجی و ضعف سیستم ایمنی اشاره کرد.

ویتامین B12 :

یکی از ویتامین‌های محلول در آب است که در بدن وظایف مهمی از جمله ساخت DNA و حفظ سلامت سیستم عصبی بر عهده دارد. کمبود این ویتامین منجر به بروز نوعی کم‌خونی به نام کم‌خونی مگالوبلاستیک می‌شود، این کم‌خونی با ضعف و خستگی در مبتلایان همراه است. در موارد شدیدتر کمبود B12 ایجاد اختلال تعادل، افسردگی، گیجی، زوال عقل و ضعف حافظه می‌باشد. کمبود این ویتامین در سالمندان شایع است.

بیوتین:

این ویتامین نیز مانند سایر ویتامین‌های گروه B در تبدیل پروتئین، کربوهیدرات و چربی موجود در غذاها به انرژی مورد نیاز بدن مشارکت می‌کند و نقش مهمی در حفظ سلامت سیستم عصبی ایفا می‌کند. اختلالات سیستم عصبی (مانند افسردگی، بیحالی و توهم) از پیامدهای کمبود بیوتین است.

ویتامین B5 :

ویتامینB5از ویتامین‌های محلول در آب می‌باشد که همچون سایر ویتامین‌های گروه B برای تولید انرژی از غذاها مورد نیاز است.

فولیک اسید:

فولیک اسید یا همان ویتامین B9 یکی از ویتامین‌های محلول در آب است که برای ساخت DNA و متابولیسم آمینواسیدها در بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد، به همین دلیل بدن شما برای تقسیم سلولی به فولات نیاز دارد. دریافت خیلی کم فولات منجر به کم‌خونی مگالوبلاستیک می‌شود، اختلال خونی که با ضعف، خستگی، اختلال تمرکز، تحریک پذیری و سردرد همراه است.

افرادی که سطح فولات خونشان پایین است احتمال بیشتری برای ابتلا به افسردگی دارند. به علاوه ممکن است آنها به اندازه افرادی که فولات خونشان نرمال است به درمان پاسخ ندهند.

آهن:

آهن یک ماده معدنی است که برای بسیاری از اعمال بدن از جمله رشد و نمو مورد نیاز است. بدن شما از آهن برای تولید هموگلوبین استفاده می‌کند. هموگلوبین پروتئینی است که در گلبول‌های قرمز، اکسیژن را از ریه‌ها به سایر اندام‌های بدن منتقل می‌کند. این ماده معدنی برای حفظ عملکرد شناختی نیز ضروری است. نشانه‌های کم‌خونی فقر آهن شامل ضعف، خستگی، فقدان انرژی و اختلال تمرکز و حافظه است.

سلنیوم:

سلنیوم یکی دیگر از آنتی اکسیدان‌های قوی کپسول نوروفیت است. استرس اکسیداتیو در شروع و پیشرفت بیماری‌های نورولوژیک مانند پارکینسون، آلزایمر و ام اس نقش مهمی دارد. چندین مطالعه نشان می‌دهد که بیماران مبتلا به آلزایمر سطح سلنیوم خونی پایینی دارند. به‌همین دلیل آنتی اکسیدان‌های موجود در غذا و مکمل‌های حاوی سلنیوم به بهبود حافظه در بیماران مبتلا به آلزایمر کمک می‌کند.

 

برای عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد کنید

آپوویتال (Apovital) یکی از بهترین برندهای مکمل غذایی آلمانی است که محصولاتش را با کیفیت بالا به مصرف کنندگانش در سراسر دنیا عرضه می کند.

کانال تلگرام

۹۸-۲۱-۷۵۹۴۸+

.